Policjanci otrzymali podziękowania od Ministra SWiA

Policjanci otrzymali podziękowania od Ministra SWiA

W dniu 23 listopada 2016 roku o godzinie 12:00 w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyło się uroczyste wręczenie listów gratulacyjnych dla funkcjonariuszy, którzy pełnili służbę podczas Światowych Dni Młodzieży oraz szczytu NATO.

W imieniu Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji Mariusza Błaszczaka wręczenia dokonał Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu inspektor Rafał Leśniak.

 

„Zapewnienie bezpieczeństwa podczas szczytu NATO, a także Światowych Dni Młodzieży, było największym wyzwaniem organizacyjnym ostatnich lat. Jako minister Spraw Wewnętrznych i Administracji jestem dumny i serdecznie dziękuję za pełną poświęcenia służbę podczas tych wyjątkowych wydarzeń. Pana postawa potwierdziła, że polscy funkcjonariusze są zawsze gotowi do podejmowania wyzwań, a ze swoich obowiązków wywiązują się na najwyższym poziomie” – napisał w liście minister Mariusz Błaszczak.

 

Przez tydzień nowotarscy policjanci byli oddelegowani do zadań związanych z obchodami Światowych Dni Młodzieży oraz Szczytu NATO. Ich głównymi zadaniami było zabezpieczenie trasy przejazdu papieża oraz dbanie o ład i porządek w miejscach, gdzie przebywali pielgrzymi, zabezpieczenie portu lotniczego w Balicach.