Nowotarski policjant zdobył brązowy medal na Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych

Podium

W dniach 24-26 maja br. we Wrocławiu odbyły się Mistrzostwa Świata Służb Mundurowych w wyciskaniu sztangi leżąc.

Nowotarską komendę reprezentował kom. Stanisław Gąsienica-Samek, który w klasyfikacji indywidualnej zdobył brązowy medal.

Mundurowy startował w kat. wagowej 90 kg., do pokonania miał 25 zawodników. Stanisław podniósł ciężar 185 kg, w drugim podejściu 190 kg, a w trzecim siłował się ze 195 kg na sztandze.

Dodatkowo wygrał klasyfikację dla najlepszego zawodnika zrzeszonego w International Police Assocation (IPA).

Kom. Stanisław Gąsienica-Samek wspólnie z sierż. sztab Dawidem Raptą z zakopiańskiej komendy  oraz sierż. sztab. Pawłem Kubackim, który na co dzień pełni służbę  w Wydziale Konwojowym Komendy Wojewódzkiej Policji w Krakowie wchodzili w skład kilkunastoosobowej drużyny  Komendy Głównej Policji. W zawodach drużynowych udział wzięło około 190 zawodników. Drużyna  KGP zajęła I miejsce i została najsilniejszą drużyną pokonując m.in. reprezentantów  Wojska Polskiego, SOP-u oraz stacjonujących w Polsce żołnierzy US Army.

Staszek sporty siłowe uprawia prawie od 20 lat zajmując czołowe miejsca w zawodach międzynarodowych i ogólnopolskich, jest także  członkiem Kadry Narodowej. Kilkukrotnie zdobywał Mistrzostwo Polski w tej konkurencji na arenie cywilnej,  jak również w zawodach zrzeszających funkcjonariuszy służb mundurowych.

Tylko w ubiegłym roku  we wrześniu zajął I miejsce w kategorii wagowej do 100 kg w konkurencji - Wyciskanie Sztangi w Leżeniu w 7 edycji „Europejskich Igrzysk Służb Mundurowych”   - European Police & Fire Games w Algeciras (Hiszpania), a w październiku wygrał zawody dla policjantów garnizonu małopolskiego o „Puchar Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie”.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów !!!

Policjanci z flagą IPA

Zdjęcie grupowe