Nowe radiowozy w Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu i Komisariacie Policji w Krościenku nad Dunajcem

Nowe radiowozy

Dzisiaj przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyło się oficjalne przekazanie czterech nowych radiowozów. 

W przekazaniu uczestniczył Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu  mł.insp. Grzegorz Wyskiel, który serdecznie podziękował za wspieranie Policji.  Trzy nowe radiowozy zakupione zostały w połowie z funduszu Komendy Głównej Policji oraz dzięki wsparciu Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, Urzędu Miasta Nowy Targ, Urzędu Gminy Nowy Targ, Szaflary, Ochotnica Dolna i Czorsztyn. Czwarty radiowóz zakupiony został z Programu Operacyjnego Infrastruktury i Środowiska, którego celem jest poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Hyundai i30 oraz Kia Sportage trafią do Wydziału Ruchu Drogowego, a drugi Hyundai i30 trafi do Rewiru Dzielnicowych nowotarskiej komendy. Komisariat Policji w Krościenku nad Dunajcem zasili nowa Kia Sportage. Nowe radiowozy zostały poświęcone przez Księdza Kapelana nowotarskiej komendy Jana Karlaka.

Zakup radiowozów to efekt doskonałej współpracy z lokalnymi władzami, którym tak jak Policji zależy wzroście poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. 

Ponadto w tym roku tabor nowotarskiej komendy zasiliły dwa nowe oznakowane radiowozy Volkswageny T6 zakupione w ramach Programu Modernizacji Policji oraz nieoznakowany radiowóz zakupiony z funduszu Komendy Głównej Policji. 

 Policjanci serdecznie dziękują za wsparcie i zapewniają, że nowe radiowozy wykorzystają w celu realizacji ustawowych zadań, przede wszystkim w celu zapewnienia bezpieczeństwa mieszkańcom.