Burmistrz Miasta Nowy Targ przekazał dodatkowe elementy wyposażenia dla nowotarskich policjantów

Komendant Powiatowy i Burmistrz Miasta Nowy Targ

Burmistrz Miasta Nowy Targ Grzegorz Watycha oficjalnie przekazał  na ręce Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu mł.insp. Grzegorza Wyskiela dodatkowe elementy wyposażenia dla policjantów.  Sprzęt został podarowany z okazji przypadającej w tym roku 100. rocznicy powstania Policji Państwowej. Przekazane kamizelki taktyczne,  latarki, reflektory tzw.  szperacze oraz organizery i uchwyty na bidony do rowerów służbowych to elementy, które zdecydowanie usprawnią prace nowotarskich funkcjonariuszy.

Burmistrz przekazując zakupione przedmioty podkreślił, że na pewno ułatwią one pracę policjantom i będą one bardzo przydatne podczas codziennej służby, a tym samym przełoży się to na bezpieczeństwo mieszkańców. Mł.insp. Grzegorz Wyskiel serdecznie podziękował za wsparcie okazane nowotarskim funkcjonariuszom.  

Kamizelki taktyczne i latarki trafiły do policjantów Referatu Patrolowo-Interwencyjnego Wydziału Prewencji. Szperacze będą wykorzystywane przez policjantów należących do Nieetatowej Grupy do Działań Poszukiwawczych działającej przy Komendzie Powiatowej Policji w Nowym Targu min. podczas prowadzonych działań poszukiwawczych za osobami  zaginionymi. W organizery i uchwyty na bidony zostały  wyposażone rowery służbowe, na których policjanci pełnią służbę w okresie letnim. Funkcjonariusze na rowerach działają nie tylko prewencyjnie, ale przede wszystkim mogą szybciej i sprawniej podjąć interwencję wobec sprawców przestępstw  czy wykroczeń, a dodatkowe elementy wyposażenia zdecydowanie usprawnią to działanie.