Powiatowe obchody Święta Policji w Nowym Targu

Powiatowe obchody Święta Policji w Nowym Targu

21 lipca 2017 roku, na placu przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyły się Powiatowe obchody Święta Policji. Gościem honorowym uroczystości, w której wzięli udział awansowani policjanci oraz zaproszeni goście, był Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Nowakowski.  

W tym roku na wyższe stopnie policyjne mianowanych zostało aż 108 policjantów z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu oraz podległych Komisariatów i Posterunku. Akty mianowania na wyższe stopnie policyjne wręczyli wyróżnionym i awansowanym Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Nowakowski oraz Komendant Powiatowy Policji w Nowym Targu inspektor Robert Bartosz, który również znalazł się wsród awansowanych. 

Zastępca Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie inspektor Robert Nowakowski, w przemówieniu podziękował policjantom i pracownikom cywilnym za ich oddanie służbie oraz pogratulował awansów.

W uroczystości nie zabrakło również przedstawicieli władz powiatu nowotarskiego,  Miasta Nowego Targu, gmin, a także przedstawicieli instytucji i urzędów. 

Każdego roku, kilkaset osób ma szansę na rozpoczęcie służby w małopolskim garnizonie Policji. W  2016 r. przyjęto  411  nowych policjantów.  W roku 2017 planowane jest przyjęcie do służby kolejnych kilkuset. Być może jedno z wolnych miejsc czeka właśnie na Ciebie.

Szczegółowe informacje dotyczące zasad  rekrutacji dostępne są na stronie internetowej małopolskiej Policji www.malopolska.policja.gov.pl lub pod numerem telefonu 12 61 54 068 ;  jak również można je uzyskać osobiście w Komendzie Wojewódzkiej Policji w Krakowie przy ul. Mogilskiej 109- w sekcji doboru Wydziału Kadr i Szkolenia.