Policjanci z nowotarskiej komendy i posterunku wodnego promowali bezpieczeństwo w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”

Policjanci z nowotarskiej komendy i posterunku wodnego promowali bezpieczeństwow ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo  nad wodą”

Ładna pogoda sprawiła, że z kąpieli wodnych korzysta coraz więcej osób. Przed nami również okres wakacyjnych wyjazdów, dlatego policjanci promują bezpieczeństwo w ranach akcji : „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” . W tym roku ruszyła już trzecia edycja tej informacyjno-edukacyjnej akcji. 

Mł.asp. Marzena Kunat i st.asp. Rafał Skrobot z nowotarskiej komendy wspólnie z sierż. sztab. Marcinem Gierkiem i asp.szt. Dariuszem Babiakiem z posterunku wodnego spotkali się z podopiecznymi Niepublicznego Przedszkola w Maniowach.  Funkcjonariusze rozmawiali z dziećmi o bezpieczeństwie w czasie wakacji. Mundurowi zwracali uwagę na niebezpieczne zachowania podczas kąpieli i zabaw w wodzie i nad wodą.  Uczulali, aby bez wiedzy opiekunów sami nie wchodzili do wody, bo wystarczy chwila nieuwagi i może dojść do tragedii. Przedszkolaki przymierzały sprzęt jaki mieli na wyposażeniu policjanci i nasi „wodniacy”.  Chętni mogli obejrzeć kajdanki, ubrać kamizelkę i koło ratunkowe. Funkcjonariusze opowiadali dzieciom, na czym polega  ich praca, także na posterunku  wodnym. Przedszkolaki  z dużym zaciekawieniem słuchały rad i uwag policjantów.

Akcja „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” poświęcona jest bezpieczeństwu osób przebywających w wodzie lub nad wodą. Ma na celu propagowanie właściwego zachowania w rejonie akwenów, w tym zasad bezpiecznej kąpieli, żeglowania oraz uprawiania sportów wodnych, a w efekcie ograniczenie wypadków tonięć i utonięć zarówno wśród najmłodszych, jak i osób dorosłych. Realizowana będzie do końca września w miejscach letniego wypoczynku (kolonie, obozy itp.), jak również na piknikach, festynach i spotkaniach plenerowych, a szczególnie zintensyfikowane działania będą na terenach obszarów wodnych, a także ośrodków rekreacji i wypoczynku. Jak co roku policjanci przypominać będą wszystkim wypoczywającym nad wodą (również wędkarzom) o podstawowych zasadach bezpieczeństwa.

Akcja została objęta honorowym patronatem Ministra Spraw Wewnętrznych i Administracji. Partnerem w projekcie jak w latach ubiegłych jest Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji oraz Fundacja PZU.

Dodatkowym elementem akcji jest projektowany konkurs dla dzieci i młodzieży polegający na przygotowaniu spotu filmowego, trwającego 30-60 sekund i promującego bezpieczne przebywanie nad wodą pn. „Filmowy przeWODNIK”. W konkursie który trwać będzie od 1 czerwca br., udział wziąć mogą zespoły liczące do 5 osób w wieku do 18 lat pod opieką dorosłego opiekuna.

Serdecznie zapraszamy do udziału. Prace konkursowe można przesyłać na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK” do dnia 10 września 2019 r.

policjanci z dziećmi

policjant i policjantka mówią do dzieci

dziecko w kapoku na środku sali

dzieczynka trzyma kajdanki

dzieci na placu przedszkola