Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

W nocy 16 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uratowali przed zamarznięciem mieszkańca Nowego Targu. Mężczyzna leżał na chodniku twarzą w śniegu, a temperatura spadła poniżej minus 12 stopni Celsjusza. Na szczęście w porę  został przekazany pod opiekę lekarzy.

Po godz. 2.00 w nocy nowotarscy funkcjonariusze patrolując ulice Nowego Targu  zauważyli na chodniku leżącego twarzą w śniegu mężczyznę. Natychmiast do niego podeszli, aby sprawdzić co się stało. Temperatura wynosiła poniżej minus 12 stopni Celsjusza.  58 latek, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.  Przewrócił się, upadł twarzą w snieg i zasnął. Podczas upadku miał na twarzy okulary, które się potłukły, a rozbite szkło spowodowało liczne rany na twarzy. Policjanci natychmiast udzielili poszkodowanemu  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, który w związku z silnym wychłodzeniem oraz urazem głowy i twarzy  przetransportował 58 latka do szpitala.

Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, bo dzięki reakcji policjantów uzyskał odpowiednią pomoc i opiekę.

W związku z niską temperaturą Policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997 i wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.