Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

Policjanci uratowali mężczyznę przed zamarznięciem

W nocy 16 lutego br. policjanci Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu uratowali przed zamarznięciem mieszkańca Nowego Targu. Mężczyzna leżał na chodniku twarzą w śniegu, a temperatura spadła poniżej minus 12 stopni Celsjusza. Na szczęście w porę  został przekazany pod opiekę lekarzy.

Po godz. 2.00 w nocy nowotarscy funkcjonariusze patrolując ulice Nowego Targu  zauważyli na chodniku leżącego twarzą w śniegu mężczyznę. Natychmiast do niego podeszli, aby sprawdzić co się . Temperatura wynosiła poniżej minus 12 stopni Celsjusza.  58 latek, jak się okazało, był pod wpływem alkoholu.  Przewrócił się, upadł twarzą w snieg i zasnął. Podczas upadku miał na twarzy okulary, które się potłukły, a rozbite szkło spowodowało liczne rany na twarzy. Policjanci natychmiast udzielili poszkodowanemu  pierwszej pomocy przedmedycznej oraz wezwali na miejsce zespół pogotowia ratunkowego, który w związku z silnym wychłodzeniem oraz urazem głowy i twarzy  przetransportował 58 latka do szpitala.

Mężczyzna może mówić o dużym szczęściu, bo dzięki reakcji policjantów uzyskał odpowiednią pomoc i opiekę.

W związku z niską temperaturą Policja apeluje o wzmożoną czujność i zwracanie uwagi na wszystkie osoby, których życie może być zagrożone. Nie bądźmy obojętni na zagrożenia związane z wychłodzeniem organizmu. Przez całą dobę czynne są numery alarmowe 112 i 997 i wystarczy jeden telefon, żeby uratować czyjeś zdrowie, a nawet życie.