Policjanci przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową

Policjanci przeprowadzili egzaminy na kartę rowerową

Policjanci z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem oraz z Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu w dniu 5 czerwca br. w Szkole Podstawowej w Ochotnicy Górnej i w Szkole Podstawowej nr 2 w Krościenku nad Dunajcem przeprowadzili egzamin na kartę rowerową. W trakcie egzaminu mundurowi sprawdzili wiedzę teoretyczną oraz umiejętności praktyczne uczniów na specjalnie przygotowanym torze.

Ogromne emocje towarzyszyły 10-latkom podczas pierwszego egzaminu na swoje pierwsze ”prawo jazdy” uprawniające do kierowania rowerem po drodze. Łącznie w egzaminie brało udział 47 uczniów, z czego 45 otrzymało kartę rowerową.

Mundurowi korzystając ze spotkania z uczniami w ramach akcji zainicjowanej przez Ministerstwo Spraw Wewnętrznych i Administracji "Kręci mnie bezpieczeństwo...przez cały rok szkolny" przekazali im wiele bardzo cennych rad i wskazówek dotyczących bezpieczeństwa na drodze. Szczególna uwagę zwrócili na zasadę ograniczonego zaufania w stosunku do innych uczestników ruchu, przestrzeganie zasad poruszania się po drodze i zgodnie z przepisami, a także zachęcali do korzystania z kasku i elementów odblaskowych w trakcie jazdy.

Ponadto w związku ze zbliżającymi się wakacjami policjanci   w ramach akcji „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą”  omówili zasady bezpiecznego zachowania się w trakcie zabaw i wypoczynku nad wodą i w wodzie.