Podziękowania dla policjantów z Jabłonki

światła błyskowe na radiowozie

Do Komendanta Wojewódzkiego Policji w Krakowie oraz Komendanta Powiatowego Policji w Nowym Targu wpłynęły podziękowania dla policjantów z Komisariatu Policji w Jabłonce od rodziny starszego małżeństwa z Orawki, którzy padli ofiarą oszustów. 

Przesłane podziękowania zaczynają się od słów:

„Szanowny Panie Komendancie,  na Pana ręce składamy jako rodzina poszkodowanych serdeczne podziękowania dla Funkcjonariuszy Komisariatu Policji w Jabłonce.

Funkcjonariusze w/w Komisariatu wykazali się ogromnym profesjonalizmem oraz empatią w stosunku do staruszków, którzy padli ofiarami paskudnego oszustwa „na wnuczka””.

 

Dalej czytamy:

„Dzięki szybkiej oraz efektywnej akcji Policjantów z Jabłonki odzyskali wszystkie skradzione pieniądze oraz kosztowności. Jeszcze raz chcieliśmy serdecznie podziękować Policjantom z Komisariatu Policji w Jabłonce zaznaczając, iż ich odpowiednia postawa przyczyniła się do spokoju staruszków. Mamy nadzieję, iż takich Funkcjonariuszy jak oni będzie więcej.”

 

Do oszustwa doszło na początku listopada br. Do staruszki  około godz. 10.00 zadzwoniła kobieta podająca się za jej wnuczkę, która miała spowodować śmiertelny wypadek w Rabce-Zdrój. Następnie kolejna oszustka podająca się za policjantkę przekazała seniorce, że jej wnuczce grozi do 5 lat więzienia i żeby tego uniknąć kazała przekazać pieniądze.  Kobieta przekazała „policyjnemu kurierowi” wszystko co miała, czyli 20 tys. złotych i biżuterię. Dopiero po przekazaniu gotówki seniorka skontaktowała się ze swoją wnuczką i wtedy dotarło do niej, że padła ofiarą oszustów. Oszukana  natychmiast o wszystkim poinformowała policję. Funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce pojechali na miejsce, a przeprowadzone działania i pomoc mieszkańców pozwoliły na wytypowanie pojazdu, którym poruszał się „kurier”. Mężczyzna został  zatrzymany, a gotówka i biżuteria odzyskane. 

Pisaliśmy o tym tutaj.