„Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku " tym razem w Kluszkowcach

awatar akcji

Narty i snowboard to bardzo popularna forma spędzania wolnego czasu zimą. W środę policjanci ponownie promowali bezpieczeństwo, tym razem na stoku narciarskim Czorsztyn – Ski w miejscowości Kluszkowce. 

Policjanci prowadzili pogadanki dotyczące bezpiecznego korzystania ze stoków narciarskich, przypomnieli zasady obowiązujące na zorganizowanych terenach narciarskich i przekazywali słuchaczom Dekalog Międzynarodowej Federacji Narciarskiej (FIS). Dla najmłodszych zorganizowali  zabawy i konkursy. Bezpieczeństwa na stoku pilnowali policjanci w patrolu narciarskim, którzy oddziaływali przede wszystkim prewencyjnie i zwracali uwagę, aby nie pozostawiać bez opieki niejednokrotnie bardzo drogiego sprzętu narciarskiego, który może stać się doskonałą okazją dla złodzieja.

Tego typu akcje odbywają się w ramach działań „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”. Elementem kampanii „Kręci mnie bezpieczeństwo na stoku”   jest konkurs plastyczno-fotograficzny dla dzieci i młodzieży polegający na zilustrowaniu Dekalogu Reguł FIS, pt. „Stok nie jest dla Bałwanów” do udziału, w którym serdecznie zapraszamy!

Więcej szczegółów pod linkiem:

http://policja.pl/pol/bezpieczenstwo-na-stoku/konkurs/28400,Konkurs-plastyczno-filmowy-Stok-nie-jest-dla-balwanow.html

 

Plakat konkursowy

dzieci przy stoisku z policjantami

policjanci na stoku

chłopczyk rzuca piłką