Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – policjanci bliżej obywatela i jego problemów

Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa – policjanci bliżej obywatela i jego problemów

Widzisz w swojej okolicy osoby, które spożywają alkohol, zakłócają porządek lub używają słów wulgarnych i nie chcesz być obojętny na takie zachowanie - skorzystaj z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki niej każdy przy pomocy komputera może w prosty i anonimowy sposób wskazać Policji miejsce, w którym może dochodzić do łamania prawa. Takie zgłoszenie trafia do policjantów, którzy sprawdzą każdy sygnał, a w przypadku potwierdzenia będą starali się problem wyeliminować.

Słoneczna, piękna pogoda sprzyja spacerom i wypoczynkowi na świeżym powietrzu. Wiele osób wykorzystuje takie warunki do spędzania czasu z bliskimi na łonie natury. Niestety jednak, piękna pogoda sprzyja również osobom, które bagatelizują przepisy porządkowe takie jak: spożywanie alkoholu w miejscach zabronionych, zakłócanie porządku czy używanie słów wulgarnych. Spacer z rodziną, a przede wszystkim z dziećmi i widok osób spożywających alkohol w pobliżu placu zabaw, to scenariusz, który większości z nas kojarzy się negatywnie. W takich sytuacjach świetnym rozwiązaniem jest Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa. Dzięki temu narzędziu, każdy przy pomocy komputera z dostępem do internetu, może zaznaczyć na mapie swojej miejscowości miejsce, w którym dochodzi do łamania prawa. Katalog zagrożeń jest bardzo szeroki, od wykroczeń porządkowych, po używanie środków odurzających. Ważną informacją jest fakt, że policjanci nie tylko sprawdzą, czy rzeczywiście we wskazanym miejscu dochodzi do naruszenia przepisów prawa, ale również podejmą działania, aby zagrożenie wyeliminować. Ma to szczególne znaczenie z punktu widzenia mieszkańców. Dzięki Krajowej Mapie Zagrożeń Bezpieczeństwa i czujności mieszkańców powiatu nowotarskiego, udało się potwierdzić i wyeliminować wiele zagrożeń.

Tylko od początku roku do końca marca odnotowano 205 informacji o zagrożeniach występujących na terenie powiatu nowotarskiego, z czego potwierdzonych było 98 (50.5%).  Najczęściej zgłaszane informacje dotyczą nieprawidłowego parkowania, bo aż 62 z czego 33 zostały potwierdzone przez Policję. Przekraczanie dozwolonej prędkości zgłaszane było 50 razy, z czego 37 razy się potwierdziło. Następnie zgłoszono 30 informacji o spożywaniu alkoholu w miejscu niedozwolonym oraz 13 o wałęsających się bezpańskich psach, z czego 9 zostało potwierdzonych.

Przypominamy, że w przypadku potrzeby pilnej interwencji Policji należy dzwonić pod numery alarmowe 997 lub 112