IV Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Szaflarach z policjantami

IV Piknik rodzinny w Szkole Podstawowej w Szaflarach z policjantami

W dniu 3 czerwca nowotarscy policjanci uczestniczyli w IV Pikniku rodzinnym pod hasłem: „Zdrowo i sportowo-Piknik Rodzinkowo”  zorganizowanym w Szkole Podstawowej w Szaflarach.  W pikniku udział wzięli udział uczniowie szkoły oraz lokalna społeczność, na których czekało wiele wspaniałych atrakcji przygotowanych przez organizatorów.

Nie mogło zabraknąć również stoiska profilaktycznego nowotarskiej jednostki, na którym można było zobaczyć elementy wyposażenia policjanta, takie jak palka służbowa, kamizelka kuloodporna, przeciwuderzeniowa, kajdanki.

Najmłodsi mieli również możliwość, usiąść za kierownicą radiowozu i quada, aby poczuć się jak prawdziwy policjant. Każde dziecko mogło również na pamiątkę zrobić sobie własne odciski palców, ponadto otrzymało opaskę odblaskową, malowankę, naklejki i inne ciekawe gadżety.

Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach. Osobom chętnym udzielali informacji na temat pracy w Policji oraz jak wygląda procedura przyjęcia do służby.