Apelujemy o ostrożność i uważną jazdę!

Miejsce wypadku

Tylko wczoraj (16.10.19r.) na drogach powiatu nowotarskiego doszło do kilku bardzo niebezpiecznych sytuacji.

Przed południem w Skawie na drodze krajowej nr 7 doszło do zderzenia samochodu osobowego z samochodem ciężarowym. Jedna osoba została poszkodowana. Po godzinie 14.00 w miejscowości Bańska Niżna na drodze krajowej nr 47 kierująca skodą jadąc w kierunku Zakopanego z niewyjaśnionych przyczyn zjechała na przeciwległy pas jezdni  i doprowadziła do zderzenia z jadącym z naprzeciwka  autobusem. W autobusie relacji Zakopane – Lublin podróżowało ośmiu  pasażerów. Czworo z nich oraz kierująca skodą zostali przewiezieni do szpitala w Nowym Targu i Zakopanem. Kierujący pojazdami byli trzeźwi. Droga została zablokowana i wyznaczone zostały objazdy przez okoliczne miejscowości. Okoliczności i przyczyny tego zdarzenia wyjaśni nowotarska komenda.

Natomiast  około godziny 19.00 w miejscowości Czarny Dunajec  kierujący seatem jadąc w kierunku Cichego stracił panowanie nad pojazdem, zjechał na przeciwległy pas jezdni i czołowo zderzył się z oplem, a następnie zjechał z drogi i dachował. Opel natomiast zjechał do przydrożnego rowu, a kierujący i pasażer zostali zakleszczeniu w środku. Niezbędna była tutaj pomoc strażaków, którzy rozcinali pojazd, aby wydostać  poszkodowanych ze środka. Kierujący oplem z urazem nogi i ręki oraz pasażer z urazem klatki piersiowej i nóg zostali przewiezieni do szpitala. Kierujący byli trzeźwi. Dokładne przyczyny i okoliczności zdarzenia wyjaśni prowadzone przez Komisariat Policji w Czarnym Dunajcu postępowanie.

Apelujemy o zachowanie ostrożności na drogach i rozważną jazdę. Pamiętajmy, aby swoim zachowaniem nie stwarzać sytuacji niebezpiecznych dla siebie, ale również dla pozostałych uczestników dróg. Wystarczy chwila nieuwagi, aby doszło do tragedii.

samochód w rowie

bus

skoda