29-latek zatrzymany za paserstwo, posiadanie narkotyków oraz uprawę konopi

odzyskane elektronarzędzia, wiatrówka i myjka

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju odzyskali przedmioty pochodzące z kradzieży  z włamaniem w miejscowości Skawa. Podczas przeszukania ujawnili sadzonki konopi indyjskich i znaczne ilości środków odurzających. Zatrzymanemu 29-latkowi za popełnione przestępstwa,  grozi teraz kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. 

Policjanci z Komisariatu Policji w Rabce-Zdroju prowadzili czynności w sprawie włamania i kradzieży elektronarzędzi, do którego doszło w  Skawie na początku kwietnia. Podczas podjętych działań funkcjonariusze ustalili, że skradzione łupy znajdują się na jednej z posesji  powiatu nowotarskiego. Kilka dni temu podczas przeszukania posesji i zabudowań, policjanci znaleźli i  odzyskali skradzione przedmioty. Ponadto natrafili na 41 sadzonek konopi indyjskich rosnących w doniczkach i w gruncie, w różnej fazie wzrostu,  ponad 700 gramów substancji psychoaktywnych oraz 47 gramów marihuany.  W związku z posiadaniem narkotyków policjanci zatrzymali 29-letniego mężczyznę. Okazało się, że odnalezione przedmioty pochodzące z włamania mężczyzna kupił po okazyjnej cenie.

29-latek tego samego dnia usłyszał zarzuty uprawy konopi indyjskich, posiadania znacznej  ilości środków odurzających oraz paserstwa. Za popełnione przestępstwa, zatrzymanemu grozi kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności.