Aktualności

 • ŚWIATOWY DZIEŃ PAMIĘCI OFIAR WYPADKÓW DROGOWYCH
  2017-11-20
  W tym roku Światowy Dzień Pamięci Ofiar Wypadków Drogowych przypada w niedzielę 19 listopada 2017 roku. Obchody stanowią wyraz pamięci o wszystkich poszkodowanych w wypadkach oraz ich najbliższych.
  Wypadki drogowe są problemem globalnym. Codziennie na świecie w wyniku wypadków drogowych...
  więcej
 • Jeden telefon może uratować zycie - nie bądź obojetny
  2017-11-17
  Zima to czas szczególnie niebezpieczny dla osób bezdomnych, samotnych i bezradnych. Niskie temperatury oraz trudne warunki atmosferyczne (opady i wiatr) mogą stanowić zagrożenie nie tylko dla zdrowia, ale i życia tych osób.
  Zagrożenie takie dotyczy także osób będących pod wpływem alkoholu....
  więcej
 • Przywróciliśmy Polakom poczucie bezpieczeństwa – dwa lata MSWiA
  2017-11-16
  - Kiedy dwa lata temu rozpoczynałem swoją misję, postawiłem sobie kilka zadań, które chcieliśmy wykonać wspólnie z moim zespołem. Obiecaliśmy, że przywrócimy obywatelom poczucie bezpieczeństwa. Dziś możemy powiedzieć, że osiągnęliśmy ten cel. Z badań wynika, że 89 proc. Polaków uważa, że w Polsce...
  więcej
 • „DLA CIEBIE ZGINĄŁ POLICJANT, STRAŻAK, ŻOŁNIERZ, A DLA MNIE TATA” - NOWA KAMPANIA SPOŁECZNA FUNDACJI DORASTAJ Z NAMI.
  2017-11-16

  Ruszyła kampania społeczna Fundacji Dorastaj z Nami „Dla Ciebie zginął policjant, strażak, żołnierz, a dla mnie tata”. To kolejna inicjatywa fundacji, która swoją opieką otacza dzieci, których rodzice zginęli lub zostali poszkodowani na służbie – to dzieci strażaków, policjantów, żołnierzy,...
  więcej
 • Nowy Targ. Szkolenie VII kompanii NPP
  2017-11-15
  W dniu 15 listopada 2017 roku na terenie zajezdni MZK w Nowym Targu odbyły się ćwiczenia sztabowe, których celem jest zgranie całego stanu VII Kompanii NPP podczas formowania szyków porządkowych – tyralier oraz udział w policyjnych zabezpieczeniach przejazdu kibiców. Dzięki uprzejmości MZK w Nowym...
  więcej
 • Rozpoczyna się II edycja konkursu „Policjanci w służbie historii”
  2017-11-15
  Komenda Główna Policji oraz Instytut Pamięci Narodowej zapraszają uczniów tzw. policyjnych klas mundurowych do udziału w drugiej edycji konkursu „Policjanci w służbie historii”.
  Celem przedsięwzięcia jest zainteresowanie uczniów najnowszą historią Polski ze szczególnym uwzględnieniem historii...
  więcej
 • Spytkowice. Zatrzymany transport narkotyków
  2017-11-14
  Nowotarscy policjanci zatrzymali dwoje mieszkańców Nowego Targu, którzy samochodem przewozili narkotyki.
   
  Do zdarzenia doszło w dniu 11 listopada 2017 roku przed godziną 14:00 w Spytkowicach. Nowotarscy policjanci zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Alfa Romeo, którym poruszało się dwoje...
  więcej
 • Bezpłatna Pomoc dla Osób Pokrzywdzonych Przestępstwem
  2017-11-10
  Specjaliści udzielają pomocy osobom pokrzywdzonym przestępstwami przeciwko rodzinie, mieniu, wolności i in., zamieszkałym na terenie województwa małopolskiego, w następujących zakresach:
   
  1) organizowanie i finansowanie pomocy prawnej, w tym alternatywnych metod rozwiązywania konfliktów;
  2) ...
  więcej
 • Nowy Targ. Rzucali butelkami z balkonu lokalu
  2017-11-10
  Nowotarscy policjanci zatrzymali dwóch mieszkańców Nowego Targu, którzy w dniu wczorajszym rzucili butelkami w stronę interweniujących policjantów.
   
  Do zdarzenia doszło w dniu 9 listopada 2017 roku przed północą w Nowym Targu. Funkcjonariusze w trakcie przeprowadzania interwencji w centrum miasta...
  więcej
 • Życzenia Komendanta Głównego Policji z okazji Święta Służby Cywilnej
  2017-11-10
  Komendant Główny Policji nadinsp. Jarosław Szymczyk z okazji Święta Służby Cywilnej dziękuje wszystkim pracownikom Policji za zaangażowanie w pracę na rzecz polskiej Policji.
   
   

  Żródło: http://www.policja.pl/pol/aktualnosci/29814,Zyczenia-Komendanta-Glownego...
  więcej
 • Pamiętaj o szacunku dla FLAGI RP i HYMNU RP
  2017-11-10
  MSWiA opracowało miniprzewodnik zawierający najważniejsze zasady dotyczące eksponowania polskiej flagi i bezbłędnego wykonywania Mazurka Dąbrowskiego.
  - Przypadające 11 listopada Święto Niepodległości to dobry moment, by przypomnieć wszystkim o zasadach prezentowania barw narodowych i poprawnego...
  więcej
 • CBOS: POLACY DOBRZE OCENIAJĄ PRACĘ POLICJI
  2017-11-10

  Z cyklicznego badania CBOS wynika, że Policja jest jedną z najwyżej ocenianych instytucji publicznych. W ostatniej edycji badania lepiej oceniane są tylko władze lokalne. Policja jest również najlepiej ocenianą instytucją spośród wszystkich poddanych badaniu służb mundurowych i instytucji wymiaru...
  więcej
 • Lipnica Wielka. Niszczyli sprzęt dla zabawy i kradli
  2017-11-02
  Policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce dokonali zatrzymania 3 mieszkańców Lipnicy Wielkiej, którzy dla zabawy niszczyli sprzęt służący do prac leśnych oraz kradli z niego sprzęt.
   
  W dniu 23 października 2017 roku policjanci z Jabłonki dokonali zatrzymania trzech młodych mężczyzn w wieku od 18...
  więcej

Komunikaty

 • Poszukiwany właściciel telefonu Apple
  2017-10-27 10:53
  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu poszukuje właściciela telefonu komórkowego marki Apple iPhone S, który został przyniesiony do jednostki Policji w dniu 23 października 2017 roku, a znaleziony został przy ul. Szaflarskiej w Nowym Targu.
  więcej
 • Poszukiwani właściciele wiązanek i zniczy
  2017-10-25 13:50
  "Komisariat Policji w Rabce Zdroju informuje, że dokonano zabezpieczenia bukietów sztucznych kwiatów i wiązanek ze sztucznych kwiatów oraz wartościowych zniczy, które mogą pochodzić z kradzieży z cmentarzy na terenie miejscowości: Rabka Zdrój, Spytkowice, Raba Wyżna, Klikuszowa i Podwilk".
  więcej
 • Nowotarska policja poszukuje świadka śmiertelnego wypadku na „zakopiance”
  2017-10-02 11:39
  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu poszukuje świadka wypadku drogowego, do którego doszło w dniu 11 września 2017 roku o godzinie 20:50 w Nowym Targu na DK 47 - „zakopianka”, gdzie kierujący samochodem osobowym marki Fiat Stilo, potrącił pieszego mieszkańca Zabrza, który przebiegał przez jez
  więcej
 • Zgubiony portfel w Rabce Zdroju
  2017-09-04 11:24
  Komisariat Policji w Rabce Zdroju poszukuje właściciela zgubionego portfela. Portfel został znaleziony na terenie Parku Miejskiego w Rabce Zdroju w dniu 01.09.2017. W jego zawartości znajdują się pieniądze, paragon z księgarni Eureka w Rabce Zdroju oraz medalik.
  więcej
 • Komunikat KWP w Rzeszowie dotyczący oszustw za pośrednictwem strony www.incomp.pl
  2017-07-19 12:19
  Policjanci poszukują osób, które zostały oszukane dokonując zakupów sprzętu RTV i AGD za pośrednictwem strony internetowej www.incomp.pl.
  więcej
 • Kręci nas bezpieczeństwo… - Oznakuj swój rower!
  2017-07-07 13:48
  W trosce o mienie Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu przypomina, że cały czas trwa akcja znakowania rowerów po uprzednim ustaleniu terminu w jednostce Policji. Oznakować swój rower można również na festynach, w których przedstawiciele Policji biorą udział.
  więcej
 • Punkty karne online – Uwaga na fałszywe strony !
  2017-05-02 13:51
  Przypominamy, że e-usługa „Sprawdź swoje punkty karne” dostępna jest wyłącznie za pośrednictwem portalu Obywatel.gov.pl i można ją zrealizować całkowicie darmowo.
  więcej
 • Niebieska linia
  2017-03-23 09:43
  Komenda Powiatowa Policji w Nowym Targu informuje, że od  dnia 1 stycznia 2017 roku, w związku z Krajowym Programem Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie na lata 2014-2020, został uruchomiony całodobowy bezpłatny ogólnopolski telefon o numerze 800 120 002.
   
  więcej
 • „Policjanci w służbie historii” - konkurs dla uczniów policyjnych klas mundurowych
  2017-03-17 09:53
  Instytut Pamięci Narodowej oraz Komenda Główna Policji zapraszają uczniów policyjnych klas mundurowych do udziału w konkursie „Policjanci w służbie historii”.
  więcej

Z życia garnizonu