Za niezapłacone kary grzywny, niestosowanie się do wyroku i poleceń sądu można trafić do zakładu karnego

Kraty w pomieszczeniu dla osób zatrzymanych

Niezapłacona kara grzywny, niestosowanie się do wyroku i poleceń sądu może skutkować pobytem w zakładzie karnym. Przekonało  się o tym wczoraj  pięciu mężczyzn poszukiwanych przez miejscowy sąd,  celem doprowadzenia do zakładu karnego,  zatrzymanych przez policjantów na terenie powiatu nowotarskiego.

Zastępczą karę pozbawienia wolności za niezapłacone grzywny sąd zastosował wobec  52-latka i 21-latka. Ten młodszy po uregulowaniu kary odzyskał wolność, a starszy najbliższych dziewięć miesięcy spędzi za kratkami.  Kolejny zatrzymany 21-latek  za niewywiązanie się z obowiązku alimentacyjnego, blisko cztery miesiące spędzi w zakładzie karnym. Ręka sprawiedliwości dopadła również nietrzeźwego kierującego 58-latka i 21-latka za wymuszenia czynności urzędowych.

Z doświadczenia wiemy, że najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie się do wyroków i poleceń sądu oraz dobrowolne uiszczenie orzeczonej kary grzywny, bo w najmniej oczekiwanym dla nas momencie możemy stracić wolność i trafić do zakładu karnego.