Nowotarskie obchody Narodowego Święta Niepodległości

Policjant niesie wieniec

11 listopada br. w Nowym Targu odbyły się uroczyste obchody uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główne uroczystości odbyły się na Rynku w centrum miasta. W obchodach Narodowego Święta Niepodległości policjantów i pracowników nowotarskiej komendy osobiście reprezentował Komendant Powiatowy mł. insp. Grzegorz Wyskiel.

Uroczyste obchody uczczenia 101. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości rozpoczęły się Mszą Św. w Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa z udziałem chóru „Echo Gorczańskie".

Następnie po Mszy Św. banderia konna poprowadziła uczestników uroczystości na nowotarski rynek, a świętującym przygrywała Miejska Orkiestra Dęta. Uroczystość uświetniły poczty sztandarowe, w tym poczet sztandarowy Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu. W uroczystych obchodach udział wzięli samorządowcy, przedstawiciele służb mundurowych, liczne zgromadzeni mieszkańcy miasta, a cały rynek powiewał biało-czerwonymi flagami. Po przemowach zostały złożone wieńce i kwiaty pod tablicą upamiętniającą obrońców Ojczyzny.

Nowotarscy policjanci pilnowali porządku i bezpieczeństwa uczestników uroczystości, a policjanci ruchu drogowego zadbali o to, by przemarsze przebiegły sprawnie i bezpiecznie.

Foto źródło: UM Nowy Targ