100 litrów krwi na 100-lecie Policji – akcja krwiodawstwa w nowotarskiej komendzie

kubki przy banerach

We wtorek na terenie Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu odbyła się akcja honorowej zbiórki krwi. Akcja zorganizowana została wspólnie z IPA Region Nowy Targ, przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa - Oddział Terenowy w Nowym Targu.

W tym roku, w związku z obchodami 100 rocznicy powstania Policji Państwowej akcja odbyła się pod hasłem: „100 litrów krwi na 100 lecie Policji”,. Przykład "szedł z góry", bowiem krew oddał także szef nowotarskich policjantów mł.insp. Grzegorz Wyskiel.

Policjanci i pracownicy cywilni chętnie oddawali ten cenny dar. Do naszej akcji włączyło się kilku strażaków i dwie osoby spoza jednostki. Mając świadomość, jak ważna jest krew, chętnie dzielimy się nią z innymi. Zebrano około 11 litrów tego życiodajnego płynu, który trafi do najbardziej potrzebujących. Wśród dawców  były osoby, które systematycznie oddają krew, policjanci działający  w  klubie HDK Kropla przy Międzynarodowym Stowarzyszeniu Policji IPA Region Nowy Targ, organizujący również spotkania z młodzieżą w celu podniesienie poziomu wiedzy z zakresu szeroko pojętej pomocy potrzebującym, a także uzmysłowieniu młodzieży znaczenia krwi, jako czynnika ratującego życie. Także funkcjonariusze odznaczeni Brązowym Krzyżem Zasługi za działalność na rzecz honorowego krwiodawstwa oraz  za krzewienie idei czerwonokrzyskiej.

Dla osób oddających krew były przygotowane paczki z sokami i słodyczami oraz kubki oraz smycze związane z jubileuszem 100 rocznicy powołania Policji Państwowej.