Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

Policjanci zatrzymali dwóch nietrzeźwych kierujących z sądowym zakazem prowadzenia pojazdów.

W ciągu doby  policjanci ujawnili dwóch nietrzeźwych kierujących z aktualnym zakazem prowadzenia pojazdów. Za te przestępstwa  44 i 49-latkowi grozi wysoka grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności. 

W niedzielę po północy funkcjonariusze z Komisariatu Policji w Jabłonce, w miejscowości Lipnica Wielka zatrzymali do kontroli samochód osobowy marki Volkswagen.  49-latek w pojeździe przewoził jeszcze troje pasażerów.  Po badaniu okazało się, że kierujący ma 2 promile alkoholu w organizmie i sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.  Mężczyzna kilka lat temu został zatrzymany za jazdę w stanie nietrzeźwości i stracił prawo jazdy.

Natomiast w poniedziałek tj. 7 stycznia br. wieczorem rabczańscy funkcjonariusze w Rokicinach Podhalańskich zatrzymali do kontroli kierującego volkswagenem. 44-latek miał ponad promil alkoholu w organizmie i również posiadał sądowy zakaz prowadzenia pojazdów.

Za prowadzenie pojazdu będąc w stanie nietrzeźwości i nie stosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu prowadzenia pojazdów groz im wysoka grzywna, dożywotni zakaz prowadzenia pojazdów i kara nawet do 5 lat pozbawienia wolności.