Nastolatki dla rozrywki przebiegały przez torowisko tuż przed nadjeżdżającym pociągiem

Nastolatki przebiegały przez torowisko przed nadjeżdźającym pociągiem

Dużą nieodpowiedzialnością wykazały się dwie nastolatki (uczennice klas ósmych szkół podstawowych),  które 6 września 2018 r. urządziły sobie „zabawę” na torach kolejowych w Nowym Targu. „Zabawa” polegała na przebieganiu przez torowisko bezpośrednio przed nadjeżdżającym pociągiem. Całe zdarzenie nagrywały telefonem, a o swoich wyczynach pochwaliły się na aplikacji mobilnej. Prezentujemy to nagranie dla przestrogi (ton głosu nastolatek został zmieniony – celem uniemożliwienia ich identyfikacji). To nieodpowiedzialne zachowanie powodowało zagrożenie bezpieczeństwa nastolatek  oraz pasażerów pociągu osobowego jadącego do Zakopanego i mogło doprowadzić do tragedii.

Jak ustalono, zdarzenie miało charakter jednorazowy. O całej sytuacji zostali powiadomieni rodzice dziewczyn oraz sąd rodzinny i nieletnich.

Nadmiar wolnego i niekontrolowanego czasu powoduje, że młodzież często zachowuje się w sposób nieodpowiedzialny i ryzykowny. Dlatego warto zainteresować się w jaki sposób nasze dzieci spędzają czas wolny, z kim się spotykają i jakie miejsca odwiedzają. Biorąc pod uwagę ostatnie tragiczne zdarzenia na przejazdach kolejowych  apelujemy o zachowanie ostrożności i zwracanie uwagi na dzieci  przebywające w pobliżu torowisk.

 

Pamiętaj!

Pieszy, przechodząc przez torowisko, jest obowiązany zachować szczególną ostrożność.  Należy  unikać wszelkiego działania, które mogłoby spowodować zagrożenie bezpieczeństwa lub porządku ruchu drogowego czy kolejowego, ruch ten utrudnić albo w związku z ruchem zakłócić spokój lub porządek publiczny oraz narazić kogokolwiek na szkodę.

Loading Video...