Pikniki Rodzinne z udziałem nowotarskich policjantów

Pikniki Rodzinne z udziałem nowotarskich policjantów

W niedzielę 10 czerwca mł.asp. Marzena Kunat z zespołu ds. Nieletnich i Patologii Wydziału Prewencji nowotarskiej komendy wspólnie z dzielnicowymi asp. Pawłem Jaroszem oraz sierż.sztab. Arkadiuszem Żądło uczestniczyli w pikniku rodzinnym zorganizowanym przez  Szkołę Podstawową w Łopusznej, Szkołę Podstawową w Gronkowie oraz w II Parafialnym Festynie Rodzinnym w Parafii Świętego Jana Pawła II w Nowym Targu.

Podczas imprez funkcjonariusze zaprezentowali elementy swojego wyposażenia min. palkę służbową, kamizelkę kuloodporną, przeciwuderzeniową, kajdanki. Najmłodsi mieli również możliwość, usiąść za kierownicą radiowozu i quada, aby poczuć się jak prawdziwy policjant. Każde dziecko na pamiątkę mogło zrobić sobie odciski palców. Dużym zainteresowaniem uczestników akcji cieszył się zorganizowany przez funkcjonariuszy slalom, który należało pokonać w specjalnych okularach – alkogoglach. Osobom chętnym udzielali informacji na temat pracy w Policji oraz jak wygląda procedura przyjęcia do służby.

W trakcie trwania imprezy organizatorzy zapewnili szereg atrakcji kulturalno-rozrywkowych zaprezentowanych przez najmłodszych uczestników.

Podczas spotkania funkcjonariusze przypominali również w ramach kampanii edukacyjno-informacyjnej „Kręci mnie bezpieczeństwo przez cały rok szkolny” oraz „Kręci mnie bezpieczeństwo nad wodą” podstawowe zasady bezpieczeństwa, zarówno w trakcie w wodzie i nad wodą. Zachęcali do udziału w konkursie polegającym na przygotowaniu 30-sekundowego spotu filmowego przedstawiającego bezpieczny wypoczynek nad wodą oraz promującego zdrowy i aktywny tryb życia pn. „Filmowy przeWODNIK”. Informowali, że prace konkursowe można przesyłać do dnia 7 września 2018 r., na adres Biura Prewencji Komendy Głównej Policji, ul. Puławska 148/150, 02-624 Warszawa z dopiskiem „Filmowy przeWODNIK”.