Szkolenie policjantów w zakresie kierowania pojazdami uprzywilejowanymi

Szkolenie policjantów w zakresie kierowania pojazdami uprzywilejowanymi

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu i jednostek podległych cały czas podnoszą swoje kwalifikacje. Funkcjonariusze doskonalą  swoje umiejętności biorąc udział w różnego rodzaju szkoleniach, również w zakresie kierowania pojazdami uprzywilejowanymi. Celem szkolenia jest doskonalenie wiedzy i umiejętności funkcjonariuszy Policji kierujących pojazdami uprzywilejowanymi w szczególności w zakresie wzrostu świadomości z obszaru istniejących regulacji prawnych, możliwych skutków związanych ze spowodowaniem zdarzenia drogowego i wynikającej z tego odpowiedzialności oraz w zakresie statusu pojazdu uprzywilejowanego.

Szkolenie  podzielone  zostało na dwa etapy. Pierwszy etap z zakresu wiedzy teoretycznej dotyczącej przepisów ruchu drogowego oraz problematyki wypadków drogowych odbywa się w budynku tutejszej komendy. Szkolenie praktyczne z zakresu techniki i taktyki jazdy odbywa się pod czujnym okiem policjantów z Komendy Miejskiej Policji w Nowym Sączu na terenie  Małopolskiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Nowym Sączu.

Podnoszenie kwalifikacji z zakresu umiejętności kierowania pojazdami uprzywilejowanymi w codziennej pracy policjanta to bardzo ważny element. Mundurowi niejednokrotnie uczestniczą w różnego rodzaju niebezpiecznych sytuacjach na drogach oraz pościgach. Dzięki szkoleniu praktycznemu funkcjonariusze mogli się przekonać, jak prędkość i technika jazdy wpływa na zachowanie i sposób prowadzenia  pojazdu również w warunkach poślizgu ( jazda na trolejach).