Uroczyste wręczenie nagród laureatom BRD

Uroczyste wręczenie nagród laureatom BRD

8 maja br. o godzinie 10.00 w Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej odbyło się uroczyste wręczenie nagród zwycięzcom eliminacji powiatowych 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym.

Nagrody wręczali Zastępca Wójta Gminy Raba Wyżna Pan Rafał Grygorowicz, Wójt Gminy Łapsze Niżne Pan Jakub Jamróz, Przedstawiciel Wójta Gminy Szaflary Pan Andrzej Tylka, Kierownik MORD w Nowym Sączu O/T w Nowym Targu Pan Stanisław Barnaś. Na uroczystości obecna była również przedstawicielka Małopolskiego Kuratorium Oświaty w Krakowie Delegatury w Nowym Targu.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy pomogli w organizacji i przeprowadzeniu turnieju oraz za pomoc w ufundowaniu nagród najlepszym uczestnikom. W szczególności podziękowania należą się Gminie Raba Wyżna, Gminie Szaflary, Gminie Łapsze Niżne, MORD w Nowym Sączu, Pani Dyrektor Szkoły Podstawowej w Rabie Wyżnej za udostepnienie terenu szkoły oraz Termom Szaflary i Gorący Potok, które ufundowały wspaniałe nagrody.

Serdeczne podziękowania i gratulacje należą się również opiekunom, którzy  z dużym zaangażowaniem przygotowywali uczniów do poszczególnych konkurencji.

Eliminacje powiatowe do 41. Ogólnopolskiego Turnieju Bezpieczeństwa w Ruchu Drogowym przeprowadzone zostały w dniach 24 i 25 kwietnia br. w Szkole Podstawowej w Rabie Wyżnej. Po napisaniu testu pisemnego z wiedzy ogólnej z przepisów ruchu drogowego, drużyny sprawdziły swoje umiejetności w praktyce, na torze przeszkód,  miasteczku rowerowym oraz w konkurencji udzielania pierwszej pomocy osobie poszkodowanej.

Najlepsi okazali się przedstawiciele następujących szkół:

Szkoły podstawowe

Drużynowo:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej

II miejsce Szkoła Podstawowa w Trybszu

III miejsce Szkoła Podstawowa nr 2 w Rokicinach Podhalańskich

Indywidualnie:

I miejsce Maciej Ślaga  (Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej)

II miejsce Maciej Wcisło (Szkoła Podstawowa nr 5 w Nowym Targu)

III miejsce Bartłomiej Słowik (Szkoła Podstawowa w Trybszu)

 

Gimnazja

Drużynowo:

I miejsce Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej

II miejsce Szkoła Podstawowa w Łapszach Niżnych

III miejsce Szkoła Podstawowa w Maruszynie Dolnej

Indywidualnie:

I miejsce Karolina Maćkowiak  (Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej)

II miejsce Estera Możdżeń  (Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej)

III miejsce Daniel Król  (Szkoła Podstawowa w Rabie Wyżnej)

 

Wszystkim serdecznie gratulujemy, a zwycięzcom życzymy powodzenia na etapie wojewódzkim, który odbędzie się w dniach 16 i 17 maja w Szkole Podstawowej w Mikluszowicach.