Policjanci zatrzymali 21-letnią włamywaczkę

1,5 roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności dla  37-letniej  mieszkanki Milikowic, która w okresie od marca do maja br. dokonywała kradzieży z włamaniem na terenie powiatu nowotarskiego

30 kwietnia policjanci z Komisariatu Policji w Jabłonce otrzymali zgłoszenie o kradzieży telefonu komórkowego w jednym z pensjonatów na terenie Jabłonki.  Następnego dnia w trakcie przejazdu w miejscowości  Zubrzycy Górnej zauważyli mężczyznę i kobietę wyglądem przypominających sprawców przestępstwa. W trakcie rozmowy kobieta przyznała, że poprzedniego dnia dokonała kradzieży telefonu komórkowego oraz gotówki z jednego z pokoi. W związku z tym para została przewieziona  do Komisariatu Policji w Jabłonce, gdzie w trakcie przesłuchania okazało się, że kobieta posługuje się danymi swojej siostry i przedmiotowa kradzież  nie była jedyną jakiej dokonała na terenie powiatu nowotarskiego.

Okazało się, że w okresie od połowy marca do końca kwietnia br. podejrzana dokonała kradzieży z włamaniem do domu w miejscowości Ciche,  kradzieży z włamaniem do domu w miejscowości  Piekielnik oraz kradzieży roweru o wartości 1000 zł w miejscowości Ciche.

21-letnia mieszkanka gminy Jaworzyna Śląska została zatrzymana i przesłuchana.  Przyznała się do zarzucanych jej  czynów oraz dobrowolnie poddała się karze 1,5 roku bezwzględnej kary pozbawienia wolności.