Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Krościenku nad Dunajcem

Inauguracja Letniego Sezonu Turystycznego w Krościenku nad Dunajcem

 W dniu 1 maja br. w miejscowości Krościenko nad Dunajcem Małopolska Organizacja Turystyczna zorganizowała imprezę plenerową z okazji Inauguracji Letniego Sezonu Turystycznego w Małopolsce. W imprezie wzięli udział zastępca komendanta Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem nadkom. Szymon  Kowalczyk, Zastępca Naczelnika Wydziału Prewencji Komendy Powiatowej Policji w Nowym Targu nadkom. Robert Stasik, sierż. sztab. Wanda Plewa oraz asp. szt.  Krzysztof Bączkowski z Komisariatu Policji w Krościenku nad Dunajcem.

Policjanci zaprezentowali elementy swojego wyposażenia, które zarówno dzieci i dorośli mogli przymierzyć oraz usiąść za kierownicą radiowozu, by choć przez chwilę poczuć się jak prawdziwy policjant.

Dużym zainteresowaniem cieszyły się alkogogle, czyli niezwykłe okulary które umożliwiają trzeźwej osobie widzenie świata oczami osoby pod wpływem alkoholu. Dzięki temu urządzeniu w atmosferze świetnej zabawy, każdy zainteresowany mógł  sobie uświadomić jakim zagrożeniem  jest jazda na podwójnym gazie, gdzie samo chodzenie w linii prostej, przy zaburzeniu koordynacji wzrokowo –ruchowej  to nie lada wyzwanie.

W czasie trwania spotkania była również możliwość  wykonania odcisku swoich linii papilarnych, a najmłodsi otrzymali malowanki  o tematyce policyjnej, które również cieszyły się dużym zainteresowaniem.

W tym dniu uroczyście zainaugurowany został czas letnich wypraw górskich, wycieczek rowerowych, aktywności wodnych i wypoczynku wśród małopolskiej przyrody. W związku z akcją”Kręci mnie bezpieczeństwo”funkcjonariusze indywidualnie z  dziećmi i rodzicami poruszyli zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w trakcie spędzania wolnego czasu, a także zasad bezpiecznego poruszania się po drogach, bezpieczeństwa podczas zbliżających się wakacji, bezpieczeństwa w górach i na wodzie, zachowania w stosunku do osób obcych, jak również zagrożeniach w sieci. Z powyżej tematyki uczestnikom rozdano ulotki oraz książeczki tj. Zagrożenia w sieci, Bezpieczne wakacje.

Inauguracja Letniego sezonu Turystycznego wpisała się w obchody jubileuszu 670-lecia nadania praw miejskich miejscowości Krościenko nad Dunajcem.

W trakcie trwania imprezy zorganizowany był „Rajd rowerowy Doliną Dunajca”  o długości 93 km na trasie- Krościenko-Krośnica- Niedzica- -Falsztyn-Przełęcz Knurowska- _ochotnica Górna- Łącko –Krościenko, w którym Małopolska Policję reprezentował  Komendant Komisariatu Policji w Krościenku n/D podinsp. Robert Siemek.